1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اگر از این مطلب رضایت داشتید میتوانید از این قسمت به ما هر تعدادی که مایل بودید ستاره بدهید با تشکر)
Loading...

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور: ۹۸۷ کلاس خشتی و گلی در کشور وجود دارد-خبر

 

مهرالله رخشانی‌مهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار (fars) در تبریز اظهار کرد: برای مهر سال جدید برنامه‌های خوبی از طرف سازمان نوسازی مدارس وجود دارد و جلسه امروز در تبریز نیز مقدمات اقدامات در مهرماه است.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته بیش از ۷ هزار کلاس درس پیش‌بینی شده تا تحویل آموزش و پرورش شود که این عدد نسبت به کلاس‌های سال گذشته تحویل داده شده حدوداً ۴۰ درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه خرید تجهیزات برای مدارس از جمله اولویت‌ها بوده که این تجهیز بسیار مهم است، توضیح داد: امسال نسبت به سال گذشته خریدهای بیشتری در تجهیز مدارس خواهیم داشت تا معلمان و دانش‌آموزان با خیال راحت در کلاس‌ها حاضر شوند.

وی با تاکید به اینکه موضوع مدارس خشتی و گلی از جمله مباحث مهم برای همه است، گفت: در کل کشور حدود ۹۸۷ کلاس خشتی و گلی وجود دارد که طبق برنامه تا پایان سال تحصیلی پیش‌رو همه آنها تخریب و بازسازی شده و مدارس مناسبی جایگزین آنها خواهیم کرد.

معاون وزیر آموز و پرورش خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل مدارس خشتی در حدود ۳۵۰ میلیارد تومان نیاز است تا آنها به صورت کامل بازسازی شوند که البته این رقم تأمین شده و خبر خوشی را می‌توان داد که حدود صددرصد اعتبارات ما به صورت کامل اختصاص یافته است.

وی افزود: در سه ماهه اول سال‌جاری اعتبار به صورت کامل ابلاغ شده است و این اهمیت مدارس و آموزش در کشور را نشان می‌دهد.

رخشانی‌مهر بیان کرد: موارد دیگری در برنامه نوسازی مدارس از جمله ساخت مدارس با معماری سنتی و اسلامی پیش‌بینی شده است تا مدارس به سمت رویکرد نوین ولی با معماری ایرانی- اسلامی حرکت کند.

وی متذکر شد: امیدواریم با ساخت مدارس مجتمع که یکی از اهداف ماست و سازمان ملزم به آن شده است، تعدادی از این مدارس که نیمه تمام مانده، به بهره‌برداری کامل رساند، البته موضوع اصلی جلسه امروز همین مدارس مجتمع و خشتی و حل مشکل آنها است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه در اعلام آمار مدارس خشتی تناقضاتی وجود دارد که ناشی از تعریف مدارس خشتی است، توضیح داد:  منظور از این مدارس یعنی مدارسی که با خشت و گل ساخته شده و هر لحظه امکان دارد روی دانش‌آموزان خراب شود.

وی ادامه داد: در خیلی از نقاط کشور، مدارس خشتی نداریم بلکه مدارس سنگی وجود دارد و از این‌رو در این تعریف با همکاران اختلاف نظر داریم چراکه آنها مدارس سنگی، کپری و کانکسی را هم جزو خشتی می‌دانند.

معاون وزیر آموز و پرورش اعلام کرد: فاز اول برای رفع مدارس خشتی تعریف شده است که ابتدا مشکل مدارس خشتی و گلی حل شود و سپس به سمت حل مسائل مدارس سنگی و کپری برویم.

وی ادامه داد: این تعریف متفاوت از مدارس خشتی باعث شده تا عده‌ای آن را یک‌هزار و  800کلاس اعلام کنند.

انتهای پیام/ن

منبع : farsnews